Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (8:00 - 15:00)
Upptäck fördelarna med en effektiv och stilren belysningslösning för dina inomhusmiljöer. Denna takspot är designad för att enkelt integreras i olika rum utan att kompromissa med funktion eller estetik.
Spotlighten är perfekt för att skapa fokuserat ljus i olika inomhusutrymmen såsom kök, vardagsrum eller arbetsrum. Den kompakta dimensionen på 90 x 90 x 50 mm gör att den passar i de flesta tak utan att bli påträngande.
Med en effekt på max 30W och en GX53-sockel kan du enkelt byta ljuskälla för att matcha just dina ljusbehov. Notera att ljuskälla inte ingår, vilket ger dig friheten att välja rätt variant för ditt hem.
Denna takspot kräver en direkt anslutning till 230V, vilket ger en stabil och kraftfull belysning. Den är idealisk för torra miljöer med dess IP20-klassning, vilket betyder att den inte är vattentät och bör installeras inomhus.
Ge ditt hem den belysning det förtjänar med denna funktionella och diskreta takspot, perfekt för stilmedvetna hem. Välj den idag för en enkel och effektiv ljuslösning!
Dimensioner | |
---|---|
Sockel | GX53 |
Höjd | 90 mm. |
Bredd | 90 mm. |
Djup | 50 mm. |
Material | Aluminium |
IP klassifikation | IP20 |
Effekt och spänning | |
---|---|
Effekt | Max 30W |
Spänning | 230V |
Spänningsintervall | AC: 220-240V, 50/60Hz |
Data | |
---|---|
Lampfärg | Vit |
Dokumentation | |
---|---|
Instruktionsmanual | Visa dokumentet |
CE-certifikat | Visa dokumentet |
Videx är ett ukrainskt varumärke med rötter från 1996. Sedan 2014 har företaget etablerat sig som en av Ukrainas ledande producenter av belysning för både hem och företag. Varumärket är känt för hög kvalitet, genomtänkt design och kompromisslös känsla för detaljer.
Videx har fått flera utmärkelser för både produktdesign och innovation, bland annat titeln ”Årets belysningsvarumärke” i Ukraina två år i rad. Dessa utmärkelser understryker företagets engagemang för att leverera förstklassiga produkter till sina kunder.
År 2021 gick Videx in på den europeiska marknaden, där sortimentet kontinuerligt anpassas till EU-standarder. Produkterna har redan tagits emot väl i flera länder och företaget arbetar ständigt med att utöka sitt sortiment till nytta för både privat- och företagskunder.