Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (8:00 - 15:00)
Ge ditt hem en stilren och modern känsla med denna takspottsarmatur. Perfekt för att framhäva särskilda delar av rummet eller för att ge allmän belysning i vardagsrum, kök eller sovrum.
Denna armatur är enkel att installera och kräver anslutning till en 230V strömkälla. Observera att inga ljuskällor medföljer men att det är enkelt att använda standardiserade GU10-ljuskällor för att anpassa ljusstyrkan efter dina behov.
Med en max effekt på 30W erbjuder denna armatur flexibel belysningslösning utan att kompromissa på energieffektivitet.
Den kompakta designen, med måtten 96 x 125 x 96 mm, gör den lätt att integrera i olika miljöer, samtidigt som den ger ett klart och fokuserat ljus. Notera att IP20 klassificeringen innebär att armaturen är skyddad mot damm, men inte mot vatten, vilket gör den idealisk för inomhusbruk.
Välj denna takspottsarmatur för en kombination av stil, bekvämlighet och kvalitet som kompletterar ditt hem.
Dimensioner | |
---|---|
Sockel | GU10 |
Höjd | 125 mm. |
Bredd | 96 mm. |
Djup | 96 mm. |
Material | Aluminium |
IP klassifikation | IP20 |
Effekt och spänning | |
---|---|
Effekt | Max 30W |
Spänning | 230V |
Spänningsintervall | AC: 220-240V, 50/60Hz |
Data | |
---|---|
Lampfärg | Svart |
Dokumentation | |
---|---|
Instruktionsmanual | Visa dokumentet |
CE-certifikat | Visa dokumentet |
Videx är ett ukrainskt varumärke med rötter från 1996. Sedan 2014 har företaget etablerat sig som en av Ukrainas ledande producenter av belysning för både hem och företag. Varumärket är känt för hög kvalitet, genomtänkt design och kompromisslös känsla för detaljer.
Videx har fått flera utmärkelser för både produktdesign och innovation, bland annat titeln ”Årets belysningsvarumärke” i Ukraina två år i rad. Dessa utmärkelser understryker företagets engagemang för att leverera förstklassiga produkter till sina kunder.
År 2021 gick Videx in på den europeiska marknaden, där sortimentet kontinuerligt anpassas till EU-standarder. Produkterna har redan tagits emot väl i flera länder och företaget arbetar ständigt med att utöka sitt sortiment till nytta för både privat- och företagskunder.