Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)
8715-0
Ny
Snygg och praktisk 8x16 Neon Flex i kallvit färg för exempelvis fasader, skyltar och trappor med mera.
Strippen har IP67-klassning och kan användas utomhus.
Kom ihåg att köpa till en 12V strömförsörjning.
Priset du ser är för en rulle på 5 meter.
Strippen kan klippas var 2,5 cm vid markeringarna.
Förvandla ditt hem eller ditt projekt med en modern och stilren Kallvit Neon Flex LED Strip. Med en effekt på 8W per meter erbjuder denna flexibla LED-lister en fantastisk kombination av effektivitet och estetik.
Dess ljusstyrka når upp till 355 lumen per meter, vilket ger dig ett klart och inbjudande ljus. Dessutom har den en bred spridning på 100 grader för att säkerställa en jämn fördelning av ljuset över ditt utrymme.
Denna LED Strip är designad för att drivas med 12V DC-anslutning och har dimensionerna 8 x 16 mm, vilket gör den både kompakt och enkel att installera i olika miljöer.
Oavsett om du planerar att använda den i ditt hem, kontor eller i utomhusutrymmen, är denna Neon Flex LED Strip det perfekta valet för en stilfull och effektiv belysningslösning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Kall vit |
| Kall vit kulör | 6000K |
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Ljusstyrka | 355 lumens |
| Spridning | 100 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | LED Strip |
| Höjd | 16 mm. |
| Bredd | 8 mm. |
| Material | PVC |
| IP klassifikation | IP67 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 8W |
| Spänning | 12V DC |
| Energiklass | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
230V, IP67, 288 LED/m, kan klippas var 10:e cm, upp till 50m
12V DC, IP68, För husvagn, husbil, markis, 120 LED per meter
12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät kallvit, perfekt för skyltar och speciallösningar
1,1W per styck, IP66, 12V, Perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät gul, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät grön, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP65, perfekt för skyltar och speciallösningar