Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)
Ny
Ge dina projekt en unik ljusstyrka med våra högkvalitativa RGBIC LED-moduler. Dessa moduler levererar en spektakulär belysningseffekt och är utformade för mångsidig användning, vilket gör dem perfekta för skyltar och speciallösningar.
Dessa LED-moduler utgör en exceptionell lösning för både inomhus- och utomhusinstallationer. Den robusta IP65-konstruktionen garanterar att de fungerar optimalt även i tuffa väderförhållanden. Tack vare dimmerfunktionaliteten får du fullständig kontroll över ljusmiljön. Integrera dem i dina skyltar för att skapa en levande och inbjudande atmosfär. Utmärkt för kreativa projekt som kräver pålitlig och dynamisk belysning.
| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | RGBIC |
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Spridning | 120 grader |
| Förväntat livstid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 7,8 mm. |
| Bredd | 19 mm. |
| Djup | 86 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 2W |
| Spänning | 12V DC |
| Spänningsintervall | 12V |
| Sensor kompatibel | Ja - Läs mer om sensor / timer och LED. |

LEDlife grundades 2010. LEDlife är en av världens ledande utvecklare av LED-produkter.
Baserade i Danmark tillverkar de LED-produkter av hög kvalitet för både konsumenter och företag .
LEDlife har varit på marknaden sedan LED-vågen startade. Därför har de över ett decennium av kunskap bakom sig.
Denna kunskap används för att ständigt utforska och förbättra deras produkter. De väljer ut vilka komponenter som ska användas och hur de ska monteras.
Detta skapar ett brett sortiment av LED-produkter med mycket hög kvalitet och hållbarhet.
Experter på LED
Personerna bakom LEDlife är ljusnördar med stort N. Det är därför de står bakom världens mest hållbara LED-lysrör, som är perfekta för de tuffa förhållandena på oljeplattformar och fraktfartyg.
LEDlife har spridit sin kunskap till många olika områden där ljus ingår.
De är nämligen också experter inom växtbelysning och testar och mäter all deras data själva.
Vid utvecklingen av deras produkter är fokus alltid på hållbarhet och energibesparingar.
Allt detta har hjälpt LEDlife att ha några av marknadens bästa LED-produkter.


12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät kallvit, perfekt för skyltar och speciallösningar
1,1W per styck, IP66, 12V, Perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät grön, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät gul, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar