Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)
Ny
Smarta små moduler med varm vit ljus.
Perfekt som indirekt effektbelysning för t.ex. skyltar, krukväxter, rumsavdelare m.m.
Den kompakta storleken gör att bara fantasin sätter gränser.
3 lysdioder per modul
Levereras upp till 20 färdiga moduler med vajer emellan.
Kom ihåg att köpa en extra transformator.
Finns i färgerna: Varmvit, Kallvit, Röd, Rosa, Blå, Grön, Gul
.
Priset är för en modul.
Minimum 10 stk.
Denna LED-modul erbjuder en flexibel och effektiv lösning för belysningsprojekt som kräver hög prestanda och anpassningsbarhet. Med en effekt på 1,1W per modul ger den tillräckligt med ljusstyrka för att framhäva skyltar och skapa specialeffekter.
Den breda ljusspridningen på 170 grader säkerställer en jämn och effektiv ljusfördelning, vilket är perfekt för att lysa upp större områden utan att skapa skuggor.
Med ett ljus i Varmvit (2800K) skapar modulen en inbjudande och avkopplande atmosfär. Det varma ljuset är idealiskt för områden där stämning och komfort är viktiga, såsom butiksutrymmen och bostäder.
Den kompakta designen och höga vattentåligheten gör denna LED-modul till en pålitlig och mångsidig lösning för alla dina belysningsbehov.
| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Varm vit |
| Varm vit kulör | 2800K |
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Ljusstyrka | 115 lumens |
| Spridning | 170 grader |
| RA | >= 60 |
| Förväntat livstid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | LED Strip |
| Höjd | 10 mm. |
| Bredd | 12 mm. |
| Djup | 66 mm. |
| IP klassifikation | IP66 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 1,1W |
| Spänning | 12V DC |
| Spänningsintervall | 12V |
| Energiklass | F (A-G) |

LEDlife grundades 2010. LEDlife är en av världens ledande utvecklare av LED-produkter.
Baserade i Danmark tillverkar de LED-produkter av hög kvalitet för både konsumenter och företag .
LEDlife har varit på marknaden sedan LED-vågen startade. Därför har de över ett decennium av kunskap bakom sig.
Denna kunskap används för att ständigt utforska och förbättra deras produkter. De väljer ut vilka komponenter som ska användas och hur de ska monteras.
Detta skapar ett brett sortiment av LED-produkter med mycket hög kvalitet och hållbarhet.
Experter på LED
Personerna bakom LEDlife är ljusnördar med stort N. Det är därför de står bakom världens mest hållbara LED-lysrör, som är perfekta för de tuffa förhållandena på oljeplattformar och fraktfartyg.
LEDlife har spridit sin kunskap till många olika områden där ljus ingår.
De är nämligen också experter inom växtbelysning och testar och mäter all deras data själva.
Vid utvecklingen av deras produkter är fokus alltid på hållbarhet och energibesparingar.
Allt detta har hjälpt LEDlife att ha några av marknadens bästa LED-produkter.


12V DC, IP66, vattentät kallvit, perfekt för skyltar och speciallösningar
1,1W per styck, IP66, 12V, Perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät grön, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, vattentät gul, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar
12V DC, IP65, perfekt för skyltar och speciallösningar