Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)
Skapa mysig och funktionell belysning med LEDlife Reco68 möbelspot för installation.
Med detta set får du 3 st. Reco68 möbelspots i vitt, samt dimbar 30W strömförsörjning, med plats för 10 möbelspots.
De små och praktiska spotsen kopplas enkelt till det dimbara nätaggregatet och nätaggregatet ansluts till standard 230V. Varje möbelspot har en 2 meter lång sladd med dupontkontakt.
Strömförsörjningen har måtten: 158x45,8x18,3mm och tar därför nästan ingenting. Strömförsörjningen kan enkelt döljas ovanpå överskåp mm.
Vill du ha fler Reco68 möbelspots kan de köpas här: LEDlife Reco68 möbelspot
Denna uppsättning finns även utan dimbar strömförsörjning: 3 st. LEDlife Reco68 Möbelspot, inkl. strömförsörjning
Dessa eleganta och energisnåla möbelspots är den perfekta lösningen för att ge stämningsfull och flexibel belysning i hemmet. Med en stilren mattvit finish passar de enkelt in i alla moderna inredningsstilar.
Med dessa möbelspots kan du enkelt skapa en behaglig och effektiv belysningsmiljö i ditt hem. Ge liv åt dina rum med ljus av bästa kvalitet och njut av den flexibla funktionaliteten i denna stilrena belysningslösning.
| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Varm vit |
| Varm vit kulör | 3000K |
| Neutral vit kulör | 4000K |
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Ljusstyrka | 220 lumens |
| Spridning | 80 grader |
| RA | >= 92 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 14 mm. |
| Diameter | 68 mm. |
| Hålstorlek | 56 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 2,7W |
| Ersätt | 20W |
| Spänning | 12V DC |
| Energiklass | G (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Färg | Vit |

LEDlife grundades 2010. LEDlife är en av världens ledande utvecklare av LED-produkter.
Baserade i Danmark tillverkar de LED-produkter av hög kvalitet för både konsumenter och företag .
LEDlife har varit på marknaden sedan LED-vågen startade. Därför har de över ett decennium av kunskap bakom sig.
Denna kunskap används för att ständigt utforska och förbättra deras produkter. De väljer ut vilka komponenter som ska användas och hur de ska monteras.
Detta skapar ett brett sortiment av LED-produkter med mycket hög kvalitet och hållbarhet.
Experter på LED
Personerna bakom LEDlife är ljusnördar med stort N. Det är därför de står bakom världens mest hållbara LED-lysrör, som är perfekta för de tuffa förhållandena på oljeplattformar och fraktfartyg.
LEDlife har spridit sin kunskap till många olika områden där ljus ingår.
De är nämligen också experter inom växtbelysning och testar och mäter all deras data själva.
Vid utvecklingen av deras produkter är fokus alltid på hållbarhet och energibesparingar.
Allt detta har hjälpt LEDlife att ha några av marknadens bästa LED-produkter.


230V, IP67, 288 LED/m, kan klippas var 10:e cm, upp till 50m
12V DC, inget klippavstånd
12V DC, inget klippavstånd
12V DC, Lila/Rosa, Inget klippavstånd
12V DC, inget klippavstånd
24V DC, inget klippavstånd
Passar till alla LEDlife köksbelysning
För Sono och Reco möbelspot, RF, max. 4 spot, inkl. fjärrkontroll
För Sono och Reco möbelspot, Tuya/Smart Life, RF, max. 4 spot, inkl. fjärrkontroll
För Sono och Reco möbelspot, RF, max. 4 spot, inkl. fjärrkontroll